Píše sa rok 2004 a náš príbeh začína!

No hneď si nepredstavujte veľkolepé rodinné Chateau, nablýskané nerezy a vzácne drevené sudy zo zahraničia...

Prvopočiatok všetkého bola praobyčajná, ale pre nás tá najvýnimočnejšia vínna svätyňa - garáž Jankových prarodičov v Limbachu.

Mladosť a elán boli naše anaboliká, vínko zobúdzalo mladú iskru a čerstvý jazyk. A v tom starý otec Sivko zavesil nožnice na klinec a prenechal nám svoj grunt.


Naštartovali sme náš životný maratón. Tretrami sa stali gumáky a bagandže, štafetovými kolíkmi nožnice, svalová hmota sa naberala vďaka noseniu bedničiek a špricne, a opálenie aj dopálenie nám mohli závidieť aj domorodci z Maledív.


Svet, div sa, neutiekli sme, vinica a víno dobehli nás. Stali sa súčasťou každodenného života a spoločenskej kultúry, bez ktorej si nevieme náš život predstaviť.

Našim rajónom je vinohrad, kde sa rodí minerálny Veltlín zelený, voňavá Pesecká Leánka, pôvodne nemecký ryňákový Kerner, či novovysadený slnečný Dunaj, alebo fajnový Ruland šedý. A nemôžeme zabudnúť ani na dedičstvo našich otcov a dedov - pôvodné prarodičovské vinohrady v Limbachu a Kráľovej.

A tak sme začali vinohradníčiť na "Dedovizni". Chceme pokračovať v odkaze našich predkov a zveľaďovať vinohrady, ktoré pod Malé Karpaty od nepamäti patria. A zároveň vyrábať ten najušľachtilejší nápoj na svete, a ním robiť ľudí šťastnejšími.